Акрилові фарби для малювання: що таке?
Фарба акрилова з'явилася не так давно, а тому малювання з її допомогою вважається новим напрямком в мистецтві. Сталося це трохи більше півстоліття тому, коли полімерна промисловість вийшла на новий рівень. Тоді і з'явилися художні акрилові фарби, які за властивостями значно перевершували олійні і акварельні. Тим більше, що на фарби акрилові ціна не така висока.
Особливості і склад
Основу акрилових фарб складають три компоненти: вода, пігмент і зв'язуюча речовина. З огляду на те, що вони відносяться до категорії водно водно-дисперсних фарб, акрил прекрасно розбавляється водою.
Ще одна цікава особливість цього матеріалу — акрилові фарби для художника сохнуть набагато швидше олійних, майже миттєво.
Основні техніки при роботі з акриловими фарбами
- Вологе. Фарбу розводять і наносять на полотно, яке змочене у воді. Трохи схоже з роботою аквареллю.
- Суха. Картина в цьому випадку виконується мазками. Для цієї техніки потрібно відразу кілька пензлів, щоб редагувати мазки.
- Лесирування. Так акрилові фарби застосовуються для створення малюнка з безлічі тонких і практично прозорих шарів. В результаті виходять гарні і переливчасті кольори, а картина буде соковитою і витонченою.
- Імпасто. Ця техніка схожа на роботу з олійними фарбами. Виконуються пастоподібні, дуже щільні шари, що не просвічуються. Накладається пензлем або мастихіном, картини будуть рельєфними. Грубо кажучи, ця техніка повністю протилежна лесируванню.
Поради по вибору акрилової фарби
Найчастіше художня акрилова фарба продається в наборах по 6 і більше тюбиків. Ви також можете придбати будь-який з відсутніх кольорів окремо. Новачкам найвигідніше брати набори, якими користуються студенти художніх шкіл і вузів.
Але як знати, що куплена фарба акрилова хорошої якості? Для початку зверніть увагу на консистенцію. Якісна художня фарба повинна бути однорідної консистенції — без будь-яких посторонніх вкраплень, а сам матеріал не може бути надто в'язким.
В процесі роботи зверніть увагу, як «поводять» себе ваші фарби. Якщо вони розпливаються, нерівномірно висихають і залишають тріщини або розводи — варто однозначно міняти виробника.
Особливості роботи з акрилом
Уже на етапі підготовки до роботи потрібно враховувати основні особливості акрилових фарб. Почнемо з того, що їх використовують на будь-яких поверхнях: від картону і дерева, до полотна, тканини і навіть стін.
Так як сама фарба досить важка, найзручніше писати картини щетиною або синтетикою. Пензлі з натурального ворсу дуже швидко втрачають свої початкові характеристики. До того ж акрил досить густий, але його можна сміливо розбавляти водою для отримання більш рідкої консистенції. Чим більше води використовує художник, тим прозорішим вийде колір.
Варто відзначити, що після акрилу пензлі відразу ж потрібно мити, а палітру ретельно очищати від залишків фарби, адже цей матеріал славиться своїм швидким висиханням. І якщо працюючи з олією, для чищення потрібно докуповувати спеціальний розчинник, то після акрилу досить вимити інструменти в проточній воді.
Невеличкий лайфхак: перед початком роботи підготуйте собі ємність з холодною, а не теплою водою — від останньої акрил може застигнути в основі пучка пензлів. І не забувайте щільно закривати всі тюбики і банки з фарбою, інакше вона висохне.
Переваги акрилу
Великий плюс акрилу як матеріалу для малювання в тому, що через свою кремоподібну текстуру фарби не беруться шарам і чудово поєднуються між собою. Ще один плюс — після висихання фарби не стають ламкими і крихкими. Дайте картині зовсім небагато часу підсохнути, і живопис можна просто згорнути в рулон. Більше того, не варто переживати, що фарба акрилова художня осипеться або потріскається.