Кількість
|
Вартість
|
||
|
Скульптурний пластилін
Пластилін - дуже популярний художній матеріал для ліплення, який має дуже широке застосування. Наприклад, його часто використовують у дитячих садках та школах. Матеріал застосовується для скульптурних робіт, створення фігур, різних маленьких виробів і моделей. Один з різновидів пластиліну - це скульптурний пластилін. Він застосовується для складних професійних робіт. Його висока пластичність дозволяє створювати мініатюрні скульптурні вироби. Також скульптурний пластилін застосовується для виготовлення ліпнини, барельєфів, маленьких виробів.
Пластилін скульптурний: особливості та переваги
Пластилін скульптурний - це екологічно чиста маса, яка за своєю консистенцією нагадує суміш звичайного пластиліну і глини. Порівняння з останнім матеріалом цілком зрозуміле, оскільки до складу скульптурного пластиліну входить порошок сухої глини. Виняткові якості матеріалу вже давно позитивно оцінені професійними скульпторами, які активно рекомендують застосовувати такий пластилін своїм більш молодим і недосвідченим колегам. Можливо, за наступні кілька років скульптурний пластилін стане більш популярним, ніж звичайна глина.
Переваги скульптурного пластиліну:
- щільність;
- пластичність: легко розминається, не тріскається, не потрібно додатково змочувати водою;
- здатність довго тримати форму: зберігає форму краще, ніж звичайний пластилін, дозволяє формувати маленькі елементи скульптури;
- стійкість при впливі високих температур;
- еластичність: легко і просто розігрівається в руках;
- необмежений термін служби: навіть через багато років не втрачає свої первісні якості і властивості;
- зручність у роботі: не липне до рук, приємний на дотик, не залишає плям на робочій поверхні.
Щоб зробити скульптурний пластилін більш еластичним, його потрібно трохи розігріти в руках: це дозволить в будь-який час переривати і відновлювати процес ліплення. Правда, не варто забувати, що певні способи роботи зі скульптурним пластиліном негативно впливають на його структуру. Наприклад, коли майстри занурюють матеріал в теплу воду, сподіваючись таким чином зробити його більш в'язким. У результаті цієї процедури, брусок швидко втрачає свої властивості: твердне, стає податливим, а на готових виробах з'являються невеликі тріщини. Скульптурний пластилін, який неодноразово підігрівали, приходить в абсолютну непридатність. Щоб відновити колишні властивості необхідно переплавити зіпсований матеріал. Проте це дуже складний і трудомісткий процес.