Кількість
|
Вартість
|
||
|
Акварельні олівці
Акварельний олівець дуже схожий на стандартний кольоровий, але його стрижень складається з пресованої акварелі. А це дозволяє працювати ще й з водою.
Для чого потрібні акварельні олівці?
Використовуються вони для того, щоб отримати ефект акварельної фарби. Наприклад, яскраві кольори і лінії можна розмивати до прозорого відтінку, штрихів видно не буде. А малюнок вийде просто чудовим.
Підійдуть вони як для звичайних картин «під акварель», так і для скрапбукінгу, ембосінгу, кардмейкінгу і багато чого іншого. Та й скетчі з ними виходять крутими.
Які бувають і чим відрізняються?
Найчастіше, між собою набори від різних виробників можуть відрізнятися якістю і кольоровою гамою. Ціна залежить від кількості олівців в одному наборі і фірми виробника. У нас на сайті представлені три кращих виробника - Cretacolor, Derwent і Bruynzeel.
Бувають моделі з дерев'яною оболонкою і моноліти. Перші схожі на стандартний олівець, а ось у другому варіанті просто дуже великий грифель з тонким покриттям зовні. Останні не мають потреби в заточуванні й частіше виглядають соковитіше і більш насиченими. Але зате вони крихкіші, тому що не захищені від падінь.
Але у всіх них є кілька переваг:
- завжди яскрава палітра кольорів;
- результат малюнка можна передбачити і якісно коригувати (на відміну від фарб);
- зручно брати з собою і малювати десь в подорожах або просто в умовах походу;
- дрібні штрихи і деталі якісно опрацьовуються;
- з їх допомогою можна створювати відтінки, тональності.
Як працювати за допомогою акварельних олівців?
Дуже важливо, щоб папір був високої щільності (більше 200 г/м²), якщо збираєтеся працювати з водою. При малюванні «на суху» досить і 120 г/м². Пензель в допомогу краще брати м'який і не з синтетичним ворсом.
Ще під час роботи з акварельними олівцями художник повинен дотримуватися деяких правил. Не змішувати безліч кольорів одночасно. Розмивати потрібно поступово - спочатку світлі ділянки, а потім - темні.
Які техніки можна застосовувати?
- Суха. Малювання майже таке ж, як і при роботі з звичайними кольоровими олівцями. Відтінки на малюнку будуть яскравими і насиченими.
- Мокра. Малювати варто відразу на вологому папері, при цьому за потребою розмиваючи контури і лінії. Такий метод вимагає навику.
- Комбінована. Пігмент з олівця наноситься на пензель. Шарів краще наносити небагато, щоб малюнок вийшов природним.