Кількість
|
Вартість
|
||
|
Папір для малювання
Хорошого і поганого паперу для малювання не буває. Практично всі види підходять для мистецтва. Але все одно результат зумовлюється папером і правильним вибором. А різних видів багато і підходять вони не завжди.
На що звернути увагу при виборі?
Щоб оцінити якість паперу, можна провести невеликий тест - помалювати аквареллю на звичайному офісному папері. Так він спочатку промокне, потім скрутиться, а фарба розтечеться.
Основні властивості паперу, на які варто звернути увагу:
- Щільність. Характеризується по вазі паперового аркуша площею 1 м². Якщо цей показник низький, то папір буде рватися навіть від невеликого впливу на нього. А при дуже високій щільності папір навпаки мало сприйнятливий - акварель не просочиться крізь нього, а просто стече. Приклади: в стандартного паперу - 80 г/м², а у газетного - до 50 г/м². А ось у товстому акварельному показник щільності може досягати 300 г/м². Але оптимальний папір для малювання олівцем - приблизно 100 г/м².
- Зернистість. Також називають фактурою. Цей показник вкаже на те, наскільки гладкий папір, чи виражена текстура, чи повністю відсутня. Якщо зернистість велика, то малюнок буде більш об'ємним і живим. А ось на гладкому папері відмінно виходять технічні замальовки, також краще передаються тонкі лінії.
- Білизна. Теж важливий критерій для художника. Наприклад, якщо начерк потрібно відсканувати, то краще вибрати ідеально білий папір. Так на комп'ютері все буде видно чітко і виразно. Вимірюється в процентах.
- Матовість. Глянцевий або матовий папір теж вплине на результат. Перший буде створювати відблиски і надавати контраст і насиченість. А ось матовий навпаки - його краще використовувати, коли важливі дрібні деталі. Ще буває вощений, крейдований, полімерний або кольоровий папір. Іноді на папері присутнє тиснення - спеціальний рельєфний малюнок.
Який папір буває?
Краса і правильність малюнка часто залежить від того, в якій техніці він виконаний і на чому. Тому папір для творчості повинен вибиратися ретельно.
- Акварельний папір. Ідеально підходить для малювання аквареллю або гуашшю. Добре себе показує при роботі з водою. Існує з фактурною і гладкою поверхнею. Іноді його купують і для роботи олівцями, тушшю або маслом.
- Дизайнерський папір. Його часто використовують для реклами і поліграфії. Відрізняється нестандартністю і красою, приємний не тільки на вигляд, але і на дотик. Добре вбирає фарбу і підходить для малювання олівцями.
- Папір для креслення. Щільні аркуші з гладкою і максимально рівною поверхнею. Застосовується для креслень або простих малюнків олівцем.
- Для начерків та ескізів. Недорогий і простий папір, підходить для звичайних чорнових малюнків. Продається в альбомах або блокнотах. Можна використовувати в якості заміни ватману або офісному паперові, щоб всі ескізи зберігалися в одному місці.
- Для пастелі. Випускається в найрізноманітніших кольорах, має м'яку і фактурну поверхню. Так можна створювати цікаві контрастні малюнки.
- Папір для масла і акрилу. Підійде такий папір для художників, які хочуть створювати справжні шедеври. Він відмінно переживає довгі роки, не старіє з часом. Дуже схожий на повноцінне полотно через текстури.
- Папір для маркерів. Має підвищену водонепроникність, щоб на наступну сторінку нічого не перебивалося.
- Папір Mixed Media. Підходить для змішаних технік, а тому може об'єднувати в собі особливості декількох типів паперу.
- Пінокартон. З нього можна робити різні дизайнерські речі, вирізаючи унікальні фігури.
- Калька. Дуже тонкий папір, найчастіше, застосовується в кресленні.
- Набори листівок. Невеликі картки для створення листівок.